Jeśli piszesz od jakiegoś czasu, to wiesz, że przychodzi taki moment, kiedy chcesz więcej.  Chcesz pisać lepiej, bardziej świadomie, wkurzasz się na pisarskie kłopoty wracające jak bumerang, widzisz już czego nie umiesz, ale nie wiesz co z tym zrobić. 

Pisanie może nawet przestać sprawiać Ci przyjemność, bo czujesz się jak w ciemnym zaułku.

Albo może nadal je lubisz i piszesz z frajdą, ale z czasem pojawia się rodzaj pustki, bo widzisz, że Twoje pisanie się nie zmienia. 

Pisanie, jak każdą umiejętność, trzeba ćwiczyć i przede wszystkim można w nieskończoność rozwijać. 

Zawsze możesz uczyć się pisać lepiej. A pierwszym krokiem w takiej nauce są podstawowe narzędzia pisarskie. 

Żeby dobrze pisać, potrzebujesz świadomości co i po co robisz, dlaczego piszesz akurat tak – dzięki temu łatwiej będzie Ci osiągnąć zamierzony cel, napisać taki tekst, jaki chcesz.

Żeby mieć pisarską świadomość, potrzebujesz znać narzędzia, które użyte w odpowiednim miejscu i w odpowiedni sposób przeniosą Twój tekst na wyższy poziom!

„Podstawowe narzędzie pisarskie” to całodniowy warsztat narzędziowy. Poznasz na nim podstawy warsztatu pisarza, które odmienią Twoje pisanie i pozwolą Ci rozwinąć skrzydła!

Nauczysz się:

Jak planować swój tekst, z jakich ma się składać elementów i jak zabrać się za pisanie, żeby to miało ręce i nogi.

Jak pisać dobre opisy. I jeśli teraz cierpnie Ci skóra, bo „opisy” kojarzą Ci się tylko z Orzeszkową, to zobaczysz, jak bardzo się mylisz i jak opisy są szalenie potrzebne i jednocześnie jakie mogą być wciągające.

Jak pokazywać postać w ruchu. Twoje postaci wreszcie przestaną być drętwe, a tekst z nieruchomego kadru zmieni się w fascynujący film.

Jak pokazywać emocje bohaterów. Czytelnik nigdy już nie przejdzie obojętnie wobec Twojego bohatera, co więcej – poczuje się bliżej niego i przeżyje emocje razem z nim. Twój tekst stanie się emocjonalnie prawdziwy.

Jak pisać dynamiczne sceny. I wcale nie mam na myśli pościgu (chociaż też możesz), ale fragmenty tekstu, które potrzebują przyśpieszenia, żeby zabrać ze sobą czytelnika. Co to jest scena, jaka jest dobra i co zrobić, żeby każda przez Ciebie napisana taka była!

Jak widzisz „Podstawowe narzędzia pisarskie” to napakowany wiedzą warsztat, po którym – przyznaję – będzie parować Ci głowa, ale chyba warto?

Nie zastanawiaj się ani chwili, tylko wskakuj w pisarską przygodę i daj sobie szansę na prawdziwe pisanie!

CZAS: 26 czerwca 2021, godz. 10–18 (z przerwą na obiad)
MIEJSCE: online (platforma Zoom)
KOSZT: 350 zł
BILETY: dostępne są tu
Liczba miejsc ograniczona: 10

Warsztat prowadzę według programu Marii Kuli. Pełną ofertę naszych kursów
i warsztatów znajdziesz tutaj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *