Kiedy książka dla dzieci chwyta mnie za serce? Kiedy jest napisana z wyobraźnią, oczywiście. A jeśli do tego opowiada o sile wyobraźni, chwyta tak, że już nie chce puścić. Ale od początku…

O czym marzy Jerzyk

Mały Jerzyk należy do szczęśliwców, którzy od urodzenia znają swoje Marzenie. Celowo napisałam je dużą literą. Nie chodzi o jakąś tam dziecięcą zachciankę. Tu w grę wchodzą wielki cel i prawdziwa pasja. Otóż Jerzyk pragnie latać. Próbuje na wszelkie sposoby dorobić sobie skrzydła. Raz nawet pociął poduszkę, żeby zrobić je z pierza (mamie chłopca nie spodobało się to, oj nie). Jerzyk nie rozumie, dlaczego Mikołaj przynosi mu wyłącznie skrzydła-zabawki.

Aż pewnego dnia mama wręcza chłopcu książkę i mówi: „Są inne sposoby, by latać, synku”. No i się zaczyna. Jerzyk czyta, czyta i czyta, aż z przeczytanych książek (oczywiście, że na jednej się nie skończyło!) powstała imponująca – najwyższa na świecie wieża z książek. Kiedy chłopiec siedział tak sobie i odkrywał kolejne fantastyczne światy, zrozumiał nagle, co próbowała przekazać mu mama. Uprzedzam, zakończenie może Cię rozczulić.

Techniczna strona książki

Książka przedstawia krótką historię. Napisana jest prostym językiem i zrozumiałymi zdaniami.

A teraz słówko o stronie wizualnej. Zamknij oczy i wyciągnij dłoń: format A4, papier grubszy matowy, lekko chropowaty. Otwórz oczy. Urocze ilustracje, zgaszone kolory, szczegółów w sam raz (pozwolą dzieciom przenieść się do opowiadanego świata i nie przytłoczą niepotrzebnymi informacjami). Rocio Bonilla to kolejna autorka, która jest równocześnie ilustratorką swoich książek. Tworzy także murale (brzmi cudownie, prawda?). Krótko mówiąc, pięknie jest w tej książce. A jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o autorce, zajrzyj na jej stronę, czyli tutaj.

Podsumowanie

Na koniec małe podsumowanie. Z tej książki Twoje dziecię dowie się, że:
1. Urodzinowe życzenia zawsze się spełniają.
2. Mamy to są jednak czarodziejki (tak, tak, tatowie pewnie powiedzą obruszeni, że jestem nieobiektywna, ale to mój blog, mój tekst i wolno mi serwować tu moją wizję świata, prawda? he he).

No więc mamy potrafią wprowadzić odrobinę magii do codziennego życia a wytrwałe podążanie za marzeniami przynosi piękne ich spełnienie.

Polecam Ci tę książkę.

Tytuł: Najwyższa na świecie wieża z książek
Autorka: Rocio Bonilla
Ilustratorka: Rocio Bonilla
Wydawnictwo: Papilon

Najwyższa na świecie wieża z książek
Rocio Bonilla, Najwyższa na świecie wieża z książek
Najwyższa na świecie wieża z książek
Najwyższa na świecie wieża z książek


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *